10 نکته برای ماساژ نوزاد

در این مطلب شما را با 10 نکته برای ماساژ نوزاد آشنا خواهیم کرد و با استفاده از نکاتی ساده راجب ماساژ، نوزاد خود را آرام و خوشحال کنید.هیچوقت قدرت ماساژ خوب روی نوزاد را دست کم نگیرید و سعی کنید آموزش ماساژ به نوزاد را یاد بگیرید . تیفانی فیلد، مدیر موسسه تحقیقات لمسی در دانشگاه پزشکی میامی می‌گوید: "ماساژ ، بدخلقی را کاهش داده و باعث می شود تا نوزاد بتواند راحت تر بخوابد". این دو مورد جزو بزرگ ترین شکایت های کودکان هستند.

وی همچنان می افزاید : "والدین در اکثر اوقات متوجه می شوند که نوزادشان از چه مکان هایی برای ماساژ بیشتر خوشش میاید. بنابراین ، از این راهکارهای ساده استفاده کنید تا بتوانید نقطه شیرین نوزاد خود را پیدا کنید."

نکته اول : با شروع از زیر دنده ها ، شکم نوزاد خودتان را ماساژ و همچنین در جهت عقربه های ساعت به حرکتتان ادامه دهید. چرا که این کار به هضم غذا هم کمک می کند.

نکته دوم : هراسیده نشوید (نترسید) ، ماساژ دادن نوزاد لازم نیست یک امر رسمی باشد و یا شما هم یک متخصص باشید. فقط کافیست این کار را به عنوان راهی برای گفتن "دوستت دارم" در نظر بگیرید.

نکته سوم : زمان مناسب برای ماساژ ، بعد از حمام نوزاد است. از قبل برهنه شده و پوستش هم مرطوب است. برای همین زمان مناسبی برای اعمال روغن یا لوسیون می باشد.

نکته چهارم : روغن یا لوسیون را در کف دستان خودتان قرار و برای دقایقی با هم مالش دهید. این کار باعث می شود تا لوسیون و دستان شما گرم باشد تا ماساژ شما لذت بخش تر و تسکین دهنده عمل کند.

نکته پنجم : به آرامی با دو دست خود هر پا را ماساژ دهید و فشار ملایمی روی ران های او وارد کنید.

نکته ششم : با استفاده از انگشت شست خود فشار ملایمی روی هر انگشت پا بیاورید و بعد از نوازش کردن انگشتان ، از حرکات دایره ای برای ماساژ دادن پاشنه پا استفاده کنید.

[image]

نکته هفتم : به گفته ی دکتر فیلد ، در هنگام ماساژ دادن نوزاد از حرکات آرام و ریتمیک استفاده کنید.

نکته هشتم : با نوزادتان روی شکم، حرکات آهسته و کند دور سر، گردن، عقب و پاها را در یک جهت حرکت دهید. شانه ها و پشت را به صورت ملایم نوازش کنید و با استفاده از حرکات دایره ای کوچک ، این بخش ها را با نوک انگشتان خودتان ماساژ دهید. همچنین باید مراقب باشید که به ستون فقرات نوزاد فشاری نیاورید.

نکته نهم : با استفاده از انگشت میانی و انگشت شست خودتان یک حلقه درست کنید و دور بازوی نوزاد فرم دهید. ناحیه ی زیر بغل را نوازش کنید و سپس در امتداد بازو به حرکت خود ادامه دهید. با ملایمت و آرامی کار کنید. به خصوص در آرنج که یک ناحیه ی فوق العاده حساس است.

نکته دهم : شروع به نوازش پیشانی ، شقیقه‌ها و کف جمجمه کنید. به سمت ابروها و پلک ها، بینی، گونه‌ها و اطراف دهان و سپس گوش‌ها و مناطق اطراف آن بروید.

تمامی نکات ذکر شده در این مطلب ، مثل توصیه های پزشکان و سایر متخصصان بهداشت ، فقط و فقط باید به عنوان یک نظر برای شما باشد. همیشه برای هرگونه سوالات و مسئله هایی که برای شما و یا دوستانتان وجود دارد ، بهتر است که از پزشک خود راهنمایی بگیرید.

منبع : parents

My Cart (5 item)
50% OFF
Product Title Here
Available in - 500 gm

$450.99 $800.99

50% OFF
Product Title Here
Available in - 500 gm

$450.99 $800.99

50% OFF
Product Title Here
Available in - 500 gm

$450.99 $800.99

50% OFF
Product Title Here
Available in - 500 gm

$450.99 $800.99

50% OFF
Product Title Here
Available in - 500 gm

$450.99 $800.99